top of page
Licencja LAPL(A)
licencja Pilota LAPL(A)

Najprostsze i najtańsze szkolenie lotnicze po, którym otrzymujesz licencje pilota samolotu.
Możesz latać małymi samolotami  do 4 osób, z przyjaciółmi i rodziną.
Licencja nie posiada ograniczeń czasowych, nie wznawiasz jej  co określony czas.

Po krótkim doszkoleniu możesz rozpocząć szkolenia lotnicze zawodowe.

-----------------------------------

> szkolenie LAPL(A)

> Jak zacząć
> samoloty
> ceny
> zapisz się 

> dotacje
> FAQ

hangar1.png
Szkolenie lotnicze LAPL (A)
zasady rezerwacji

Licencja pilota samolotowego LAPL(A) to dość świrze uprawnienie oparte na przepisach EASA. Jest to nieco prostszy program jak dobrze znana licencja PPL(A). Licencja LAPL(A) uprawnia pilota do lotów samolotami lądowymi z jednym silnikiem do masy startowej 2000 kg z możliwością zabrania maksymalnie 4 osób w tym pilot.

Szkolenie do licencji LAPL(A) jest kierowane głównie do osób chcących latać dla siebie, rodziny i znajomych, są pasjonatami lotnictwa i nie koniecznie myślą o karierze zawodowego pilota. Po uzyskaniu licencji LAPL(A) możesz również podjąć dodatkowe szkolenia takie jak VFR noc ( loty z widocznością ziemi w nocy ), doskonalić swoje umiejętności na dodatkowych kursach. Licencja LAPL(A) nie odcina cię od możliwości rozpoczęcia szkoleń zawodowych. Możesz po krótkim doszkoleniu zrobić konwersję na licencję PPL(A) i rozpocząć szkolenie zawodowe.

Największe zalety licencji LAPL(A) to niższa cena jak PPL(A), brak konieczności przedłużania ważności lub wznawiania (okresowe egzaminy ). Zakres szkolenia praktycznego różni się w minimalnym stopniu do PPL(A) co sprawia że zdobyte umiejętności są na wysokim poziomie.

Jak zacząć szkolenie LAPL(A)

Wymagania wstępne do rozpoczęcia szkolenia lotniczego LAPL(A):

 • minimalny wiek w chwili rozpoczęcia szkolenia to 16 lat;

 • minimalny wiek w chwili ubiegania się o wydanie licencji to 17 lat;

 • wymagane orzeczenie lotniczo-lekarskie Part-MED klasy LAPL.
   

Zakres szkolenia lotniczego LAPL(A):

 • 100 godzin szkolenia teoretycznego w trybie stacjonarnym lub e-learningowym  (wydanie zaświadczenia o ukończeniu teorii);

 • minimum 30 godzin lotów w ramach szkolenia praktycznego;

 • egzamin teoretyczny w ULC z 9 przedmiotów przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną;

 • egzamin praktyczny i uzyskanie licencji LAPL(A).

Lot zapoznawczy przed szkoleniem do licencji LAPL(A):

Jest to pierwsze zadanie z programu szkolenia praktycznego, pozwalające sprawdzić się za sterami samolotu przyszłemu pilotowi.  Lot trwa około 45 min i obejmuje proste zadania z technik pilotażu. Możesz zabrać z sobą aparat lub kamerę i uwiecznić to niezwykłe wydarzenie.  Jest to również świetny pomysł na prezent w postaci vouchera  dla osoby która marzy o zostaniu pilotem.

Szkolenie praktyczne do licencji LAPL(A):
Kurs praktyczny opiera się o program zatwierdzony w Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obejmuje on minimum 30 godzin lotu. W tym czasie wykonasz różne zadania pilotażowe z czego 24 godzin z instruktorem, 6 godzin samodzielnie ( pod nadzorem naziemnym), w tym również loty trasowe a najdłuższy z nich to 80nm (150km) z pełnym zatrzymaniem na innym lotnisku niż lotnisko odlotu. 

Do zajęć praktycznych przygotują cię filmy instruktażowe, dokładnie opisujące zadania stawiane przed tobą. Przychodząc na lotnisko będziesz już na tyle teoretycznie przygotowany by doskonalić umiejętności pilotażowe i utrwalać zagadnienia teoretyczne. Rezerwacji lotów dokonujesz samodzielnie w oparciu o udostępniony terminarz online.  
 

Miejsce szkolenia praktyczne do licencji LAPL(A):

Obecnie szkolenia praktyczne do licencji PPL(A) wykonujemy na lotniskach kontrolowanych i niekontrolowanych polski południowej.
Sprawdź gdzie aktualnie trwa nabór.

budowa nalotu
Samoloty

Szkolenia do licencji LAPL(A) realizujemy na samolotach certyfikowanych według przepisów EASA.
Obecnie możesz wybierać między samolotami:
- Tecnam P2002 ( dolnopłat )
- Tecnam P2008 ( górnopłat )
- Aero AT3  ( dolnopłat )
- Cessna 172 ( górnopłat ).

Niebawem do oferty trafią kolejne model.   

ceny
Ceny

zapytaj o rabat

 • szkolenie do licencji LAPL(A) objęte jest stawką VAT 23%

 • szkolenie praktyczne nie obejmuje opłat lotniskowych ( lądowania, bramy, odprawy, heading, )

 • opłaty za egzamin teoretyczny i praktyczny LKE muszą być dokonane zgodnie z tabelą opłat

Wpisz swoje dane, jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem do licencji LAPL(A)
zgloszenie
ue-baner.jpg
Dotacje

Szkolenie do licencji LAPL(A) może zostać sfinansowana, nawet w 100%  z programów unijnych. W oparciu o fundusze pracy lub Bazę Usług  Rozwojowych 

dotacje
 • Jak można umówić się na budowę nalotu?
  Można zacząć od kontaktu telefonicznego - 22 299 01 21 lub mail avio@oklavio.eu. Można również zrobić wstępną rezerwację na wybrany samolot.
 • Czy budowa nalotu z instruktorem jest liczona jako lot samodzielny?
  Tylko podczas laszowania instruktor pełni rolę dowódcy, podczas innych lotów to pilot wynajmujący samolot jest jego dowódcą niezależnie od tego czy inny pilot/instruktor jest obecny na pokładzie czy też wykonujesz lot samodzielnie i nalot jest jego nalotem dowódczym/samodzielnym
 • Kiedy płacimy za latanie?
  Można wykupić pakiet godziń przedpłatą, i wylatać go w określonym czasie. Można również płacić po każdym dniu lotnym, ale w takim przypadku tracimy pierwszeństwo w rezerwacjach.
 • Jak długo trwa laszowanie ?
  Jest to indywidualne szkolenie i zależy głównie od szkolonego. Największy nacisk jest kładziony na sytuacje awaryjne i lądowania. Nie ma określonego minimalnego czasu.
FAQ
FAQ
bottom of page