Licencja PPL(A)
licencja Pilota PPLA(A)

Szkolenie lotnicze po, którym otrzymujesz licencje pilota samolotu, lądowego z 1 silnikiem.
Możesz latać małymi samolotami do masy 5700kg, z przyjaciółmi i rodziną.
Jest to pierwszy krok do licencji zawodowej.

Możesz również rozszerzyć licencję PPL(A) o loty
w nocy, robiąc szkolenie VFR noc.  

-----------------------------------

> szkolenie PPL(A)

> Jak zacząć
> samoloty
> ceny
> zapisz się 
> dotacje
> FAQ

hangar1.png
Szkolenie lotnicze PPL(A)
 

Licencja pilota samolotowego PPL(A) to uprawnienie oparte na przepisach EASA. Po uzyskaniu tej licencji możesz rozpocząć szkolenia zawodowe lotnicze. Licencja PPL(A) uprawnia pilota do lotów samolotami lądowymi z jednym silnikiem do masy startowej 5700 kg z możliwością niekomercyjnego przewożenia osób lub towarów.

Szkolenie do licencji PPL(A) jest kierowane głównie do osób chcących latać dla siebie, rodziny i znajomych, są pasjonatami lotnictwa ale również w przyszłości rozważają karierę zawodową w lotnictwie. Po uzyskaniu licencji PPL(A) możesz również podjąć dodatkowe szkolenia takie jak VFR noc ( loty z widocznością ziemi w nocy ), doskonalić swoje umiejętności na dodatkowych kursach. Licencja PPL(A) daje również możliwość zrobienia uprawnień dodatkowych np FI (instruktor) IR ( loty bez widoczności )

Największe zalety licencji PPL(A) to możliwość w przyszłości zdobycia uprawnień zawodowych i spełnienie marzeń w lotnictwie komunikacyjnym.

Jak zacząć szkolenie PPL(A)

Wymagania wstępne do rozpoczęcia szkolenia lotniczego LAPL(A):

 • minimalny wiek w chwili rozpoczęcia szkolenia to 16 lat;

 • minimalny wiek w chwili ubiegania się o wydanie licencji to 17 lat;

 • wymagane orzeczenie lotniczo-lekarskie Part-MED klasy 2 ale zalecamy zrobić 1 klasę.
   

Zakres szkolenia lotniczego PPL(A):

 • 100 godzin szkolenia teoretycznego w trybie stacjonarnym lub e-learningowym  (wydanie zaświadczenia o ukończeniu teorii);

 • minimum 45 godzin lotów w ramach szkolenia praktycznego;

 • egzamin teoretyczny w ULC z 9 przedmiotów przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną;

 • egzamin praktyczny i uzyskanie licencji PPL(A).

Lot zapoznawczy przed szkoleniem do licencji PPL(A):

Jest to pierwsze zadanie z programu szkolenia praktycznego, pozwalające sprawdzić się za sterami samolotu przyszłemu pilotowi.  Lot trwa około 45 min i obejmuje proste zadania z technik pilotażu. Możesz zabrać z sobą aparat lub kamerę i uwiecznić to niezwykłe wydarzenie.  Jest to również świetny pomysł na prezent w postaci vouchera  dla osoby która marzy o zostaniu pilotem.

Szkolenie praktyczne do licencji PPL(A):
Kurs praktyczny opiera się o program zatwierdzony w Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obejmuje on minimum 45 godzin lotu. W tym czasie wykonasz różne zadania pilotażowe z czego 24 godzin z instruktorem, 5 godzin samodzielnie ( pod nadzorem naziemnym), w tym również loty trasowe a najdłuższy z nich to 150nm  z pełnym zatrzymaniem na dwóch innym lotnisku niż lotnisko odlotu. 

Do zajęć praktycznych przygotują cię filmy instruktażowe, dokładnie opisujące zadania stawiane przed tobą. Przychodząc na lotnisko będziesz już na tyle teoretycznie przygotowany by doskonalić umiejętności pilotażowe i utrwalać zagadnienia teoretyczne. Rezerwacji lotów dokonujesz samodzielnie w oparciu o udostępniony terminarz online.  
 

Miejsce szkolenia praktyczne do licencji PPL(A):

Obecnie szkolenia praktyczne do licencji PPL(A) wykonujemy na lotniskach kontrolowanych i niekontrolowanych polski południowej.
Sprawdź gdzie aktualnie trwa nabór.

 
Samoloty

Szkolenia do licencji PPL(A) realizujemy na samolotach certyfikowanych według przepisów EASA.
Obecnie możesz wybierać między samolotami:
- Tecnam P2002 ( dolnopłat )
- Tecnam P2008 ( górnopłat )
- Aero AT3  ( dolnopłat )
- Cessna 172 ( górnopłat ).

Niebawem do oferty trafią kolejne model.   

1/16
Ceny
 • szkolenie do licencji PPL(A) objęte jest stawką VAT 23%

 • szkolenie praktyczne nie obejmuje opłat lotniskowych ( lądowania, bramy, odprawy, heading, )

 • opłaty za egzamin teoretyczny i praktyczny LKE muszą być dokonane zgodnie z tabelą opłat

 
Wpisz swoje dane, jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem do licencji PPL(A)
 
 
ue-baner.jpg
Dotacje

Szkolenie do licencji PPL(A) może zostać sfinansowana, nawet w 100%  z programów unijnych. W oparciu o fundusze pracy lub Bazę Usług  Rozwojowych 

 

Gdzie wykonywane jest szkolenie praktyczne do licencji PPL(A)?


Obecnie szkolenia są organizowane na lotniskach kontrolowanych i niekontrolowanych w Polsce południowej. Aby sprawdzić jaki nabór obecnie trwa zapraszamy do kontaktu telefonicznego - 22 299 01 21 lub mail avio@oklavio.eu.
Jak najszybciej można zrobić szkolenie teoretyczne do licencji PPL(A)?


Obecnie najkrótszym szkoleniem jest szkolenie na platformie e-learningowej. Decydujesz samodzielnie ile czasu i kiedy poświęcisz na naukę.
Kiedy płacimy za szkolenie?


Szkolenie teoretyczne powinno być opłacone najpóźniej przed pierwszymi zajęciami. Szkolenie praktyczne można wpłacać ratami, jednak zawsze jest to przedpłata na kolejne godziny w powietrzu. W panelu pilota możesz sprawdzić saldo swoich płatności.
Jak długo trwa szkolenie praktyczne ?


Jest to indywidualne szkolenie i zależy głównie od szkolonego. Średnio trzeba przeznaczyć około 1,5 miesiąca, licząc na początku po około 3 godziny lotu dziennie. Pamiętaj że głównie od twojej dyspozycyjności i pogody zależy jak szybko ukończysz szkolenie.
PPL(A) cena ?


Na cenę uzyskania licencji składa się wiele czynników. Koszt teorii jest stały i wynosi 1000zł. Praktyka natomiast zależy od tego jak poszczególne zadania w trakcie szkolenia do licencji PPL(A), będziesz wykonywał. Jeśli zmieścisz się w minimalnym zakresie czasu co cena nie powinna przekroczyć 30000zł

FAQ