VFR NOC
Do licencji LAPL(A) i PPL(A)

VFR NOC to szkolenia dodatkowe wpisywane do licencji pilota pozwalające na wykonywanie operacji lotniczych po zachodzie słońca.

VFR NOC to loty z widzialnością w nocy. Zdobądź nowe uprawnienia i ciesz się widokami
z nocnych lotów 

 

-----------------------------------

> szkolenie VFR NOC

> Jak zacząć
> samoloty
> ceny
> zapisz się 

> dotacje
> FAQ

hangar1.png
noc8.jpg
Szkolenie lotnicze dodatkowe VFR NOC
 

Szkolenie VFR NOC to zdecydowanie trudniejsze szkolenie od lotów w dzień, można je potraktować jako wstęp do IFR. Loty nocne wymagają dużej znajomości samolotu. Pilot powinien zapamiętać ułożenie wszystkich przełączników dźwigni, popychaczy i  przyrządów, tak by w ciemności móc bezpiecznie reagować na niespodziewane sytuacje.
Nie obędzie się bez dodatkowych akcesoriów takich jak latarka. Szkolenie nocne jest bardziej męczące i stawia większe wymagania przed pilotem ale i daje dużo więcej satysfakcji z lotu.
Szkolenie VFR NOC to teoria którą zrealizujesz w jeden dzień około 8h i praktyka minimum 5h. Szkolenie praktyczne obejmuje naukę startu i lądowania w nocy przy pełnym i minimalnym oświetleniu lotniska, strefę ćwiczeń oraz loty trasowe.  Są tu zadania które wykonujesz łącznie z instruktorem i samodzielnie. W naszym ośrodku możesz wybrać dowolny samolot z aktualnie dostępnych. Nie zalecamy szkolenia nocnego jeśli nie wylatałeś na danym typie samolotu minimum 20h oraz 20 startów i lądowań. Jeśli twoje doświadczenie jest mniejsze musisz się liczyć z tym, że minimum szkolenia praktycznego może być niewystarczające i trzeba będzie wydłużyć.
Latanie nocą to przede wszystkim niesamowite widoki, nie zwlekaj  zacznij już dziś.
   

Jak zacząć szkolenie VFR NOC

Wymagania wstępne do rozpoczęcia szkolenia lotniczego VFR NOC

  • Licencja pilota LAPL (A) LUB PPL(A)

  • wymagane orzeczenie lotniczo-lekarskie Part-MED minimum II klasy 
     

Zakres szkolenia lotniczego LAPL(A):

  • 7 godzin szkolenia teoretycznego w trybie stacjonarnym, online  lub e-learningowym  (wydanie zaświadczenia o ukończeniu teorii);

  • minimum 5 godzin lotów w ramach szkolenia praktycznego;

Szkolenie praktyczne do licencji VFR NOC:
Kurs praktyczny opiera się o program zatwierdzony w Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obejmuje on minimum 5 godzin lotu. W tym czasie wykonasz różne zadania pilotażowe  z instruktorem,  i samodzielnie. 

Do zajęć praktycznych przygotują cię filmy instruktażowe, dokładnie opisujące zadania stawiane przed tobą. Przychodząc na lotnisko będziesz już na tyle teoretycznie przygotowany by doskonalić umiejętności pilotażowe i utrwalać zagadnienia teoretyczne. Rezerwacji lotów dokonujesz samodzielnie w oparciu o udostępniony terminarz online.  
 

Miejsce szkolenia praktyczne do VFR NOC

Obecnie szkolenia praktyczne do VFR NOC wykonujemy na lotniskach kontrolowanych i niekontrolowanych polski południowej.
Sprawdź gdzie aktualnie trwa nabór.

 
Samoloty

Szkolenia do VFR NOC realizujemy na samolotach certyfikowanych według przepisów EASA.
Obecnie możesz wybierać między samolotami:
- Tecnam P2002 ( dolnopłat )
- Tecnam P2008 ( górnopłat )
- Aero AT3  ( dolnopłat )
- Cessna 172 ( górnopłat ).

Niebawem do oferty trafią kolejne model.   

1/16
 
Ceny
  • szkolenie FVR NOC objęte jest stawką VAT 23%

  • szkolenie praktyczne nie obejmuje opłat lotniskowych ( lądowania, bramy, odprawy, heading, )

Wpisz swoje dane, jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem VFR NOC
 
ue-baner.jpg
Dotacje

Szkolenie do licencji LAPL(A) może zostać sfinansowana, nawet w 100%  z programów unijnych. W oparciu o fundusze pracy lub Bazę Usług  Rozwojowych 

 

Czy z licencją LAPL(A) można budować nalot?


Można zacząć od kontaktu telefonicznego - 22 299 01 21 lub mail avio@oklavio.eu. Można również zrobić wstępną rezerwację na wybrany samolot.
Czy budowa nalotu z instruktorem jest liczona jako lot samodzielny?


Tak, tylko laszowanie nie jest liczone jako lot samodzielny, w pozostałych przypadkach jeśli instruktor jest na pokładzie, to jest on traktowany nie jako zabezpieczenie a lot w pełni liczony jest jako PIC.
Kiedy płacimy za latanie?


Można wykupić pakiet godziń przedpłatą, i wylatać go w określonym czasie. Można również płacić po każdym dniu lotnym, ale w takim przypadku tracimy pierwszeństwo w rezerwacjach.
Jak długo trwa laszowanie ?


Jest to indywidualne szkolenie i zależy głównie od szkolonego. Największy nacisk jest kładziony na sytuacje awaryjne i lądowania. Nie ma określonego minimalnego czasu.

FAQ