top of page
Licencja PPL(A)plus
licencja Pilota PPLA(A) plus

Zintegrowane szkolenie lotnicze po, którym  otrzymujesz licencje pilota samolotu, lądowego z 1 silnikiem, z uprawnieniami dodatkowymi VFR NOC, minimum ICAO Level 4, oraz  doświadczenie  praktyczne  z  minimum 50h samodzielnym nalotem PIC .

Szkolenie to ma na celu kompleksowe przygotowanie  do rozpoczęcia szkolenia zawodowego CPL / ATPL

-----------------------------------

> szkolenie PPL(A)

> Jak zacząć
> samoloty
> ceny
> zapisz się 
> dotacje
> FAQ

Szkolenie lotnicze PPL(A) plus
Szkolenie lotnicze PPL(A)+

Szkolenie lotnicze PPL(A) plus - to zintegrowane szkolenie przygotowujące Cię do szkolenia zawodowego CPL / ATPL. W szkoleniu tym od samego początku uczysz się korespondencji radiowej w języku angielskim. Ćwiczenia z technik pilotażu  są wykonywane głównie na lotniskach kontrolowanych w Polsce i na południu Europy. W trakcie szkolenia nabierzesz doświadczenia w pilotowaniu samolotów ze zmiennym skokiem śmigła i chowanym podwoziem. Dodatkowo uzyskasz uprawnienia do lotów w nocy VFR NOC i zdobędziesz minimum 4Level ICAO w korespondencji radiowej.
Dodatkowo wykonasz ponad 50h lotów samodzielnych PIC po Polsce i Europie, na różnego rodzaju typach samolotów. Przygotowanie wstępne do lotów IR, podejścia ILS, podstawy akrobacji ( wychodzenie z korkociągu ) to tylko kilka z licznych dodatkowych zadań do opanowania, które ułatwią późniejsze szkolenie zawodowe.

Szkolenie do licencji PPL(A) plus jest kierowane głównie do osób które planują jak najszybciej rozpocząć szkolenie lotnicze zawodowe. 

Największe zalety szkolenia PPL(A) plus to możliwość zdobycia dużego doświadczenia w pilotażu oraz kompleksowe przygotowanie do rozpoczęcia szkolenia zawodowego CPL /ATPL.

Jak zacząć szkolenie PPL(A) plus

Wymagania wstępne do rozpoczęcia szkolenia lotniczego LAPL(A) plus :

 • minimalny wiek w chwili rozpoczęcia szkolenia to 16 lat;

 • minimalny wiek w chwili ubiegania się o wydanie licencji to 17 lat;

 • wymagane orzeczenie lotniczo-lekarskie Part-MED klasy 2 ale zalecamy zrobić 1 klasę.
   

Zakres szkolenia lotniczego PPL(A) plus:

 • 100 godzin szkolenia teoretycznego w trybie stacjonarnym lub e-learningowym  (wydanie zaświadczenia o ukończeniu teorii);

 • 20 godzin szkolenia teoretycznego i materiałów video (panel pilota) do zadań rozszerzonych 

 • minimum 90 godzin lotów w ramach szkolenia praktycznego;

 • egzamin teoretyczny w ULC z 9 przedmiotów przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną;

 • egzamin praktyczny i uzyskanie licencji PPL(A).

 • egzamin VFR NOC

 • egzamin angielski ICAO

 • podstawy akrobacji 

Szkolenie praktyczne do licencji PPL(A) plus:
Kurs praktyczny opiera się o program zatwierdzony w Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obejmuje on minimum 45 godzin lotu podstawowego szkolenia oraz 45 godzin rozszerzonego szkolenia . W tym czasie wykonasz różne zadania pilotażowe z czego 30 godzin z instruktorem, 60 godzin samodzielnie PIC ( pod nadzorem naziemnym), w tym również loty trasowe a najdłuższy z nich to 300nm  z pełnym zatrzymaniem na dwóch innych lotnisku niż lotnisko odlotu. 

Do zajęć praktycznych przygotują cię filmy instruktażowe, dokładnie opisujące zadania stawiane przed tobą. Przychodząc na lotnisko będziesz już na tyle teoretycznie przygotowany by doskonalić umiejętności pilotażowe i utrwalać zagadnienia teoretyczne. Rezerwacji lotów dokonujesz samodzielnie w oparciu o udostępniony terminarz online.  

Część rozszerzona szkolenia to między innymi szkolenie VFR NOC, korespondencja w języku angielskim, loty na samolocie ze zmiennym skokiem śmigła i chowanym podwoziem, loty trasowe po południu Europy, podstawy akrobacyjne , nawigacyjne VOR i ILS, oraz wiele innych zadań pozwalających doskonalić techniki pilotażowe  
 

Miejsce szkolenia praktyczne do licencji PPL(A) plus:

Obecnie szkolenia praktyczne do licencji PPL(A) wykonujemy na lotniskach kontrolowanych i niekontrolowanych w Polsce południowej.
Sprawdź gdzie aktualnie trwa nabór.

Jak zacząć PPL(A)+
Samoloty

Szkolenia do licencji PPL(A) realizujemy na samolotach certyfikowanych według przepisów EASA.
Obecnie możesz wybierać między samolotami:
- Tecnam P2002 ( dolnopłat )
- Tecnam P2008 ( górnopłat )
- Aero AT3  ( dolnopłat )
- Cessna 172 ( górnopłat ).

Niebawem do oferty trafią kolejne model.   

Samoloty PPL(A)+
Ceny

zapytaj o rabat

 • szkolenie do licencji PPL(A) objęte jest stawką VAT 23%

 • szkolenie praktyczne nie obejmuje opłat lotniskowych ( lądowania, bramy, odprawy, heading, )

 • opłaty za egzamin teoretyczny i praktyczny LKE muszą być dokonane zgodnie z tabelą opłat

ceny+
Wpisz swoje dane, jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem do licencji PPL(A) plus
zgloszenie+
ue-baner.jpg
Dotacje

Szkolenie do licencji PPL(A) plus może zostać sfinansowana, nawet w 100%  z programów unijnych. W oparciu o fundusze pracy lub Bazę Usług  Rozwojowych 

dotacje+
 • Jak można umówić się na budowę nalotu?
  Można zacząć od kontaktu telefonicznego - 22 299 01 21 lub mail avio@oklavio.eu. Można również zrobić wstępną rezerwację na wybrany samolot.
 • Czy budowa nalotu z instruktorem jest liczona jako lot samodzielny?
  Tylko podczas laszowania instruktor pełni rolę dowódcy, podczas innych lotów to pilot wynajmujący samolot jest jego dowódcą niezależnie od tego czy inny pilot/instruktor jest obecny na pokładzie czy też wykonujesz lot samodzielnie i nalot jest jego nalotem dowódczym/samodzielnym
 • Kiedy płacimy za latanie?
  Można wykupić pakiet godziń przedpłatą, i wylatać go w określonym czasie. Można również płacić po każdym dniu lotnym, ale w takim przypadku tracimy pierwszeństwo w rezerwacjach.
 • Jak długo trwa laszowanie ?
  Jest to indywidualne szkolenie i zależy głównie od szkolonego. Największy nacisk jest kładziony na sytuacje awaryjne i lądowania. Nie ma określonego minimalnego czasu.
FAQ
FAQ+
bottom of page