Licencja PPL(A)plus
licencja Pilota PPLA(A) plus

Zintegrowane szkolenie lotnicze po, którym  otrzymujesz licencje pilota samolotu, lądowego z 1 silnikiem, z uprawnieniami dodatkowymi VFR NOC, minimum ICAO Level 4, oraz  doświadczenie  praktyczne  z  minimum 50h samodzielnym nalotem PIC .

Szkolenie to ma na celu kompleksowe przygotowanie  do rozpoczęcia szkolenia zawodowego CPL / ATPL

-----------------------------------

> szkolenie PPL(A)

> Jak zacząć
> samoloty
> ceny
> zapisz się 
> dotacje
> FAQ

Szkolenie lotnicze PPL(A) plus
 

Szkolenie lotnicze PPL(A) plus - to zintegrowane szkolenie przygotowujące Cię do szkolenia zawodowego CPL / ATPL. W szkoleniu tym od samego początku uczysz się korespondencji radiowej w języku angielskim. Ćwiczenia z technik pilotażu  są wykonywane głównie na lotniskach kontrolowanych w Polsce i na południu Europy. W trakcie szkolenia nabierzesz doświadczenia w pilotowaniu samolotów ze zmiennym skokiem śmigła i chowanym podwoziem. Dodatkowo uzyskasz uprawnienia do lotów w nocy VFR NOC i zdobędziesz minimum 4Level ICAO w korespondencji radiowej.
Dodatkowo wykonasz ponad 50h lotów samodzielnych PIC po Polsce i Europie, na różnego rodzaju typach samolotów. Przygotowanie wstępne do lotów IR, podejścia ILS, podstawy akrobacji ( wychodzenie z korkociągu ) to tylko kilka z licznych dodatkowych zadań do opanowania, które ułatwią późniejsze szkolenie zawodowe.

Szkolenie do licencji PPL(A) plus jest kierowane głównie do osób które planują jak najszybciej rozpocząć szkolenie lotnicze zawodowe. 

Największe zalety szkolenia PPL(A) plus to możliwość zdobycia dużego doświadczenia w pilotażu oraz kompleksowe przygotowanie do rozpoczęcia szkolenia zawodowego CPL /ATPL.

Jak zacząć szkolenie PPL(A) plus

Wymagania wstępne do rozpoczęcia szkolenia lotniczego LAPL(A) plus :

 • minimalny wiek w chwili rozpoczęcia szkolenia to 16 lat;

 • minimalny wiek w chwili ubiegania się o wydanie licencji to 17 lat;

 • wymagane orzeczenie lotniczo-lekarskie Part-MED klasy 2 ale zalecamy zrobić 1 klasę.
   

Zakres szkolenia lotniczego PPL(A) plus:

 • 100 godzin szkolenia teoretycznego w trybie stacjonarnym lub e-learningowym  (wydanie zaświadczenia o ukończeniu teorii);

 • 20 godzin szkolenia teoretycznego i materiałów video (panel pilota) do zadań rozszerzonych 

 • minimum 90 godzin lotów w ramach szkolenia praktycznego;

 • egzamin teoretyczny w ULC z 9 przedmiotów przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną;

 • egzamin praktyczny i uzyskanie licencji PPL(A).

 • egzamin VFR NOC

 • egzamin angielski ICAO

 • podstawy akrobacji 

Szkolenie praktyczne do licencji PPL(A) plus:
Kurs praktyczny opiera się o program zatwierdzony w Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Obejmuje on minimum 45 godzin lotu podstawowego szkolenia oraz 45 godzin rozszerzonego szkolenia . W tym czasie wykonasz różne zadania pilotażowe z czego 30 godzin z instruktorem, 60 godzin samodzielnie PIC ( pod nadzorem naziemnym), w tym również loty trasowe a najdłuższy z nich to 300nm  z pełnym zatrzymaniem na dwóch innych lotnisku niż lotnisko odlotu. 

Do zajęć praktycznych przygotują cię filmy instruktażowe, dokładnie opisujące zadania stawiane przed tobą. Przychodząc na lotnisko będziesz już na tyle teoretycznie przygotowany by doskonalić umiejętności pilotażowe i utrwalać zagadnienia teoretyczne. Rezerwacji lotów dokonujesz samodzielnie w oparciu o udostępniony terminarz online.  

Część rozszerzona szkolenia to między innymi szkolenie VFR NOC, korespondencja w języku angielskim, loty na samolocie ze zmiennym skokiem śmigła i chowanym podwoziem, loty trasowe po południu Europy, podstawy akrobacyjne , nawigacyjne VOR i ILS, oraz wiele innych zadań pozwalających doskonalić techniki pilotażowe  
 

Miejsce szkolenia praktyczne do licencji PPL(A) plus:

Obecnie szkolenia praktyczne do licencji PPL(A) wykonujemy na lotniskach kontrolowanych i niekontrolowanych w Polsce południowej.
Sprawdź gdzie aktualnie trwa nabór.

 
Samoloty

Szkolenia do licencji PPL(A) realizujemy na samolotach certyfikowanych według przepisów EASA.
Obecnie możesz wybierać między samolotami:
- Tecnam P2002 ( dolnopłat )
- Tecnam P2008 ( górnopłat )
- Aero AT3  ( dolnopłat )
- Cessna 172 ( górnopłat ).

Niebawem do oferty trafią kolejne model.   

1/16
Ceny
 • szkolenie do licencji PPL(A) objęte jest stawką VAT 23%

 • szkolenie praktyczne nie obejmuje opłat lotniskowych ( lądowania, bramy, odprawy, heading, )

 • opłaty za egzamin teoretyczny i praktyczny LKE muszą być dokonane zgodnie z tabelą opłat

 
Wpisz swoje dane, jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem do licencji PPL(A) plus
 
 
ue-baner.jpg
Dotacje

Szkolenie do licencji PPL(A) plus może zostać sfinansowana, nawet w 100%  z programów unijnych. W oparciu o fundusze pracy lub Bazę Usług  Rozwojowych 

 

Gdzie wykonywane jest szkolenie praktyczne do licencji PPL(A) plus?


Obecnie szkolenia są organizowane na lotniskach kontrolowanych i niekontrolowanych w Polsce południowej. Aby sprawdzić jaki nabór obecnie trwa zapraszamy do kontaktu telefonicznego - 22 299 01 21 lub mail avio@oklavio.eu.
Jak najszybciej można zrobić szkolenie teoretyczne do licencji PPL(A) plus?


Obecnie najkrótszym szkoleniem jest szkolenie na platformie e-learningowej. Decydujesz samodzielnie ile czasu i kiedy poświęcisz na naukę.
Kiedy płacimy za szkolenie?


Szkolenie teoretyczne powinno być opłacone najpóźniej przed pierwszymi zajęciami. Szkolenie praktyczne można wpłacać ratami, jednak zawsze jest to przedpłata na kolejne godziny w powietrzu. W panelu pilota możesz sprawdzić saldo swoich płatności.
Jak długo trwa szkolenie praktyczne ?


Jest to indywidualne szkolenie i zależy głównie od szkolonego. Średnio trzeba przeznaczyć około 2 miesiąca, licząc na początku po około 3 godziny lotu dziennie. Pamiętaj że głównie od twojej dyspozycyjności i pogody zależy jak szybko ukończysz szkolenie.
PPL(A) plus cena ?


Na cenę uzyskania licencji składa się wiele czynników. Koszt teorii jest stały i wynosi 1200zł. Praktyka natomiast zależy od tego jak wykonasz poszczególne zadania w trakcie szkolenia praktycznego do licencji PPL(A). Jeśli zmieścisz się w minimalnym zakresie czasu co cena nie powinna przekroczyć 30000zł za licencje PPL(A) łącznie z programem rozszeżonym do licencji zawodowej CPL / ATPL nie powinna przekroczyć 44000zł netto

FAQ